Ze śpiewem do Boga, czyli I Warsztaty Śpiewu Liturgicznego w Lipiu

Ze śpiewem do Boga, czyli I Warsztaty  Śpiewu Liturgicznego w Lipiu

W ostatni weekend sierpnia, w małej, wiejskiej parafii w Lipiu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Odbyły się pierwsze Warsztaty Śpiewu Liturgicznego, poprowadzone przez specjalistów w tej dziedzinie – Urszulę Rogalę, kompozytorkę, nauczycielkę emisji głosu, absolwentkę Uniwersytetu Muzycznego im. F.Chopina w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu oraz Rafała Maciejewskiego, śpiewaka, barytona, absolwenta Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi i wykładowcy warszawskiej Szkoły Śpiewu Liturgicznego działającej przy klasztorze oo. Dominikanów. Przekrój wiekowy uczestników warsztatów był duży – od 19 do 65 lat, co pokazuje, że są one odpowiednie dla każdego, kto pragnie rozwijać się w tym kierunku.

Warsztaty Śpiewu Liturgicznego, to trzy dni przepełnione śpiewem, muzyką, pracą nad głosem, ale przede wszystkim, czas spędzony z Bogiem. Każde zajęcia rozpoczynały się modlitwą, z prośbą, aby Duch Święty natchnął działania uczestników. Po niej następowała rozgrzewka całego ciała oraz głosu. Następnie uczestnicy przechodzili do nauki pieśni w czterogłosie, które były bazą do poznawania tajników śpiewu. Warsztaty stanowiły doskonałą okazję do poszerzenia znajomości repertuaru pieśni liturgicznych. „Witaj pokarmie”, „Jezu ufam Tobie”, „Cała ziemio wołaj”, „Dobry Pasterzu”, „Psalm 63”, „Łaska Pana”, to utwory, których nauczyli się uczestnicy. Mieli również możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji, a także z warsztatu psalmowego, który w dużej mierze oparty był na wiedzy teoretycznej, dotyczącej doboru melodii psalmów do ich treści.
Zwieńczeniem warsztatów była niedzielna msza święta w lipskim kościele o godz. 11:30, podczas której chórzyści zajęli się oprawą muzyczną liturgii, śpiewając wcześniej poznane pieśni.
Organizatorzy warsztatów – Stowarzyszenie Bezbłędna Gmina Błędów zapraszają do uczestnictwa w kolejnych edycjach zaplanowanych na ten rok – w pierwszy weekend października  (02-04.10.2020, zapisy do 21.09) oraz w grudniu (11-13.12.2020, zapisy do 30.11). Warsztaty są przeznaczone dla amatorów, osób które lubią śpiewać i chciałyby poszerzać swoje umiejętności w tym zakresie, a także dla scholistów i chórzystów śpiewających w swoich parafiach, jak również dla organistów, którzy chcieliby przypomnieć sobie nauki emisji głosu pobierane w szkołach organistowskich. Miejsce: Remiza OSP Lipie (b.dobra akustyka w drewnianej sali na górze). Koszt: 150zł/osoba + 25zł obiad, obowiązuje przedpłata, Zapisy: Agata Witczak 695812991, Izabela Frydrych 662725937, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnio zmienianywtorek, 08 wrzesień 2020 11:45
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja